pl de gb

Zalety i wady domów drewnianych

Decydując się na konkretne rozwiązanie, każdy z nas szuka zalet i wad danego wyboru, tak, aby móc postawić na to, co okaże się być najlepszym z możliwych rozwiązaniem. Stawiając domy z drewna klejonego, z pewnością i w tej kwestii znajdziemy zarówno wiele pozytywów, jak również i samych negatywów. Naszym więc zadaniem jest dobrać takie rozwiązanie, które okaże się być po prostu najlepsze. Jakie są więc wady, a jakie zalety takiego rozwiązania?

Popularność domów drewnianych

Z roku na rok zwiększa się popyt na domy drewniane. Jeszcze kilka lat temu nie były one absolutnie w centrum zainteresowania, bo wydawały nam się być zbyt drogie, zbyt mało wytrzymałe, zbyt słabe, by można było mówić o solidnych konstrukcjach całorocznych, które byłyby długowieczne. Czy tak jednak jest naprawdę? Absolutnie nie. Wraz z upływem czasu uzyskaliśmy coraz więcej informacji odnośnie drewna i jego wykorzystania w budownictwie. Budynki takie spełniały oczekiwania swoich właścicieli. Okazywały się być one bardzo dobrymi inwestycjami, które w 100% stanowiły dla ich właścicieli bardzo dobry wybór. To wszystko więc sprawiło, że dziś domy drewniane wybierane są coraz częściej i coraz chętniej, a świadomość ludzi odnośnie drewna, jako materiału budowlanego okazała się być coraz większa. Zalet dotyczących takiego budownictwa jest naprawdę bardzo dużo. To właśnie one sprawiają, że sięgamy po taki wybór, bo przemawia on za nami w pełni. Nie oznacza to jednak, że nie mają tego typu rozwiązania żadnych wad, dlatego też i na nie należy zwrócić uwagę.

Zalety domów z drewna klejonego

Jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę jest to, że domy drewniane są trwałe, mocne i solidne. Podstawą jest jednak dobry materiał, jak również i solidny wykonawca, bowiem te dwa elementy razem są w stanie zagwarantować nam właśnie tą wytrzymałość danego budynku. Drewno jest materiałem bardzo mocnym, a jeśli chodzi o to z drewna klejonego, wówczas ta moc jest jeszcze większa, gdyż materiał taki musi być odpowiednio wysuszony, musi mieć odpowiednią wilgotność i stosowną technologię klejenia, co sprawia, że wszystkie te elementy razem wpływają na samą jakość.

Kolejną, bardzo dużą zaletą jest to, że domy z drewna można postawić w bardzo szybkim czasie. W przypadku prostego projektu wystarczą nam zaledwie trzy miesiące, byśmy mogli w takim miejscu zamieszkać. Nie ma tutaj wpływu żadna pogoda, żadne czynniki zewnętrzne. Jeśli firma jest solidna i stawia na terminowość, na pewno wywiąże się ona w pełni z umowy i zagwarantuje nam to, co dla nas istotne, a więc szybkość działania.

Na pewno bardzo dużą zaletą jest również i to, że domy z drewna klejonego są w stanie zapewnić nam odpowiedni mikroklimat, a więc możemy wraz z takim domem, uzyskać najlepsze z możliwych warunki dla naszego zdrowia. A czyż może być coś bardziej cennego? Jesteśmy przekonani o tym, że taki dom, to lepszy sen, większa koncentracja, totalny relaks i przyjemność, jakiej nawet nie sposób opisać słowami. To trzeba poczuć.

Drewno klejone jest niezwykle elastyczne, a to powoduje, że można wykorzystać je na wiele sposobów. Można stworzyć z nich elementy nośne, można zrobić dzięki nim łuki, można je odpowiednio wygiąć, mając możliwość uzyskania odpowiedniego kształtu.

To, co na pewno stanowi istotny element, to przede wszystkim jego estetyczny wygląd. Nie ma na nim sęków i nie ma przebarwień. Wygląda naprawdę doskonale i w każdym praktycznie pomieszczeniu może stworzyć wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju klimat. Dla ludzi kochających drewno, taki wybór na pewno okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Wady domów z drewna klejonego

Wadą tego typu rozwiązań jest na pewno to, że otrzymanie doskonałej jakości drewna nie jest rzeczą łatwą. Trzeba odpowiednią ilość lat takie drewno suszyć, trzeba postawić na najwyższej jakości technologię jego tworzenia, trzeba zagwarantować mu stosowną wilgotność. Nie zawsze jesteśmy w stanie to uzyskać, stąd też wiele firm stawia na słabsze jakościowo rozwiązania,a  to nie zawsze pozwala uzyskać jakość i solidność konstrukcji, na jakiej zależałoby klientowi.

Wadą jest na pewno i wysoka cena. Z racji konieczności stosowania tak dużej pracy nad powstaniem gotowego materiału, musimy liczyć się z całkiem wysokimi wydatkami na taki materiał, co sprawia, że w konsekwencji domy z drewna klejonego, cenowo praktycznie nie różnią się od domów z bali czy domów murowanych.

Podsumowanie – warto czy nie warto?

Wystarczy spojrzeć na ilość wad i ilość zalet, by móc odpowiedzieć sobie na to pytanie. Z całą pewnością jak najbardziej warto na takie właśnie domy postawić, bo choć cena nie należy do najniższych, to przy wyborze naprawdę bardzo dobrego wykonawcy, jesteśmy w stanie zyskać wszystko to, co dla nas najlepsze i najbardziej odpowiednie. Dom to inwestycja na całe życie, a więc wiadomo, iż powinno zależeć nam na jak najlepszym produkcie. Jeśli wybierzemy drewno klejone, z pewnością nasze zadowolenie i satysfakcja będą w 100% spełnieniem naszych wszelkich potrzeb i oczekiwań.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów