pl de gb

Zalety

do gotowego domu można wprowadzić się już po kilku tygodniach od momentu rozpoczęcia montażu ścian na fundamencie. Dla porównania do domu budowanego w technologii tradycyjnej wprowadzasz się po około 2 latach od rozpoczęcia budowy Umożliwia to inwestorom, wcześniejszą wyprowadzkę i zminimalizowanie związanego podwójnego obciążenia z tytułu kosztów za czynsz i raty kredytu.

nasze domy cechują doskonałe parametry cieplne, 25 cm warstwy izolacyjnej (10 cm pełna konstrukcja + 15 cm wełny mineralnej) ścian zewnętrznych sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą kilkakrotnie mniejsze niż w budynku technologii budowlanej, współczynnik przenikania ciepła dla ścian wynosi U= 0,19. Dla porównania współczynnik przenikania ciepła dla ścian w technologii murowanej to U= 0,30. Do 70% niższe rachunki niż w technologii tradycyjnej.

podpisując umowę nie musisz martwić się wzrostami cen na rynku materiałów budowlanych i dostępnością produktów, masz też pewność, że kwota pobranego kredytu pokryje wszystkie etapy inwestycji

polecamy pomoc naszych doradców finansowych, którzy pomogą w sprawach związanych z uzyskaniem kredytu.

budowa Twojego domu nie będzie trwać w nieskończoność, w umowie obligujemy się do wybudowania domu w ściśle określonym czasie.

pozbywasz się problemu poszukiwania ekip budowlanych do poszczególnych etapów budowy, budujesz z jednym partnerem, oszczędzasz czas i pieniądze, zyskujesz profesjonalizm i jakość wykonania.

każdy projekt można dowolnie modyfikować wg wymagań inwestora pod opieką doświadczonych architektów, którzy profesjonalnie zajmują się projektowaniem domów. Zyskujesz pewność, że Twój przyszły dom będzie zaprojektowany wg najwyższych standardów i dopasowany do Twoich potrzeb.

dysponujemy wiedzą techniczną, którą dzielimy się z inwestorem, nie musisz już poświęcać czasu na przeszukiwanie prasy branżowej i internetu - fachowo odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące wszystkich procesów budowy

wprowadzasz się do suchego domu, który dzięki masywnej drewnianej konstrukcji (brak mostków termicznych) jest domem ciepłym, niezwykle ekonomicznym w użytkowaniu. Elementy drewna klejonego systemu HBE są otwarte na dyfuzję i przez to wytwarzają przyjemny klimat pomieszczeń (drewno może wchłonąć wilgoć i w miarę potrzeb ponownie ją oddawać).

masywna prefabrykowana konstrukcja z drewna klejonego to sprawdzona i szeroko stosowana technologia w krajach Europy zachodniej i krajach skandynawskich. Prefabrykowane ściany powstają w naszych zakładach w warunkach niezależnych od pogody. Dzięki temu montaż konstrukcji to kwestia paru dni. Pod względem solidności wykonania i trwałości domy w systemie HBE są absolutnie porównywalne z domami realizowanymi w technologii tradycyjnej.

Ekologiczny materiał budowlany:
  • Drewno magazynuje CO2 i jest obrabiane i przerabiane przy najniższym zapotrzebowaniu energii w porównaniu z normalnymi materiałami budowlanymi.
  • Drewno jest surowcem odnawialnym.
  • Jedna tona drewna magazynuje 1,9 tony CO2. Z czego w drewnie magazynuje się 500 kg węgla. Jest to aktywna ochrona klimatu.
  • Żaden konkurujący materiał budowlany nie jest wytwarzany, przerabiany i użytkowany przy tak niskim zastosowaniu energii i tak niskim obciążeniu środowiska, jak drewno. To odróżnia drewno w postaci elementów sklejonych jako materiał budowlany w budownictwie masywnym zasadniczo od konkurujących materiałów budowlanych, które produkowane są przy dużym zużyciu energii i nie posiadają żadnej przydatności dla równowagi ekologicznej.
Letnia ochrona cieplna: Drewno posiada największą zdolność magazynowania ciepła wśród wszystkich normalnych materiałów budowlanych. Ta zapewnia, że ciepło powstałe z energii słonecznej jest bardzo długo pochłaniane i magazynowane. Przy tym tylko bardzo mało ciepła jest przenoszone do wnętrza. W nocy zmagazynowane ciepło oddawane jest do wewnątrz.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów