pl de gb

Jak wybrać specjalistę do budowy domu HBE?

Podejmując decyzję o budowie domu na bazie technologii HBE stawiamy bardzo dobry (ze względu na solidność, cenę i wszystkie aspekty tego typu domów), ale i poważny krok. Dom jest bowiem czymś, w czym najczęściej zamieszkujemy na całe życie. Tym bardziej nie może dziwić to, że chcemy, aby powstał w zgodzie ze wszystkimi normami, a ostatecznie był nie tylko solidny, ale i bezpieczny, trwały i taki, z którego będziemy zadowoleni na każdym etapie jego eksploatowania. To wszystko zaczyna się bardzo wcześnie – nie na etapie budowy, a już podczas wybierania specjalisty, który ostatecznie się nią zajmie. Kim tak właściwie powinien on być i jak go wybrać, by osiągnąć oczekiwaną przez nas (nie bez powodu) satysfakcję?

Na co zwracać uwagę przy wyborze specjalisty do budowy domów HBE?

Rynek budownictwa domów drewnianych jest obecnie bardzo szeroki, a w jego obrębie działa wiele firm oraz osób prywatnych, które specjalizują się w technologii HBE. Tak przynajmniej twierdzą i jako takie się reklamują. To do nas jednak należy odsianie tych, u których kończy się na obietnicach i „gadaniu”, a pozostawienie siebie z taką, która rzeczywiście działa i jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, planom i wymaganiom. Te mogą, a wręcz powinny być najwyższe – w końcu chodzi o nasz własny dom! Jeżeli już zajmujemy się poszukiwaniem firmy czy osoby, a słowem – specjalisty, który zbuduje nasz dom, zwróćmy uwagę przede wszystkim na:

  • dotychczasowe inwestycje – choć „portfolio” każdemu może się kojarzyć wyłącznie z pracami artystycznymi, ma ono swoje zastosowanie również w kontekście domów HBE. Dobry specjalista chwali się wszem i wobec ukończonymi przez siebie inwestycjami, publikując z nich zdjęcia i pokaźne relacje z każdego z etapów ich powstawania. Słowem: nie wstydzi się ich. Nam z kolei daje tym samym znać, że nie jest to jego pierwszy kontakt z tym dość specyficznym rodzajem budownictwa;
  • dawaną przez niego gwarancję – swoistym potwierdzeniem jakości świadczonych przez specjalistę usług jest dawana przez niego gwarancja. Oczywiście, nigdy nie chcemy musieć z niej korzystać – jeśli jednak jest ona dawana, dobrze to świadczy o wykonawcy i daje nam znać, że wszystko musi być zgodnie z założeniami. Dla dobra naszego, ale i osoby czy firmy, która podejmie się realizacji projektu domu drewnianego w technologii HBE;
  • doświadczenie i wiedzę – „specjalista” – to słowo mówi wiele. To, czy dana firma, czy osoba nim jest można ocenić po zwykłej rozmowie. Często momentalnie wiadomo, kto zna się na rzeczy, a czyja wiedza nie jest do końca fachowa. Mamy prawo, a nawet powinność to sprawdzić – zwłaszczazwłaszcza że są to kluczowe cechy charakterystyczne dla tego, kogo poszukujemy;
  • opinie na jego temat – w dzisiejszych czasach ludzie uwielbiają chwalić się wszystkim w mediach społecznościowych czy specjalnie do tego zaprojektowanych portalach. Możemy to wykorzystać na własną korzyść, dowiadując się więcej na temat firmy, którą jesteśmy zainteresowani. Renoma to w tej branży podstawa – nikt nie chce jej sobie nadszarpnąć.

Bardzo dobrze na tle innych wypada firma Domy HBE. Dowodem na to jest nie tylko dawana przez nią trzydziestoletnia gwarancja na pobudowane domy, ale też – a może przede wszystkim – ilość zadowolonych klientów i zrealizowanych inwestycji. Nie projektów, a istniejących i „namacalnych” domów z drewna klejonego warstwowo.

jak wybrać specjalistę do budowy domu hbe

Gdzie tak właściwie szukać takich specjalistów?

Specjalistę od budowy domów HBE najlepiej jest znaleźć z tak zwanego „polecenia”. To dość klasyczny i tradycyjny, ale niesamowicie skuteczny sposób na nawiązanie współpracy z kimś, kogo jakość możemy potwierdzić – nie zdjęciami czy projektami publikowanymi w Internecie, ale rzeczywistym zadowoleniem osób, którym ufamy (albo które po prostu znamy).

Niestety, nie zawsze mamy wśród swoich znajomych takich, którzy zainwestowali już w dom drewniany i mogą się pochwalić własnymi czterema kątami. Jeśli tak jest, świetnym narzędziem do poszukiwań może być dla nas właśnie wspomniany przez nas Internet. Warto jednak na niego uważać, a przede wszystkim nie podejmować decyzji natychmiast. Sieć zaserwuje nam mnóstwo propozycji – my musimy porównać, ocenić i zweryfikować każdą z nich. Pamiętajmy, że naszym ostatecznym celem będzie specjalista godny zaufania, doświadczony i podchodzący do sprawy profesjonalnie. Taki ktoś, jak firma Domy HBE, która na naszym rynku cieszy się obecnie ciężką do podważenia renomą.

Podsumowanie

Z uwagi na to, że technologia HBE staje się w Polsce coraz popularniejsza, nie powinno być dla nas problemem znalezienie specjalisty, który zajmie się budową takowego dla nas. Z tym jednak, że z pewnością chcielibyśmy znaleźć takiego, który rzeczywiście będzie specjalizował się w tym, co robi, a w którego rękach nasz dom będzie bezpieczny, a my – przekonani o jego ostatecznej jakości. Właśnie dlatego nie decydujmy się na usługi dowolnego usługodawcy, a wybierzmy specjalistę zaufanego na rynku, doświadczonego, mogącego pochwalić się pokaźnym portfolio swoich udanych inwestycji – istniejących fizycznie, a nie na papierze. Takim kimś dla nas może być firma Domy HBE. Zwłaszcza że jej doświadczenie jest ogromne, a jakość – potwierdzona przez tysiące klientów.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów