pl de gb

Ile trwa budowa domu z drewna?

W chwili obecnej budowa domów drewnianych cieszy się coraz większą popularnością i decyduje się na takie rozwiązanie coraz większa grupa odbiorców. Zalet zastosowania takiego rozwiązania jest naprawdę bardzo dużo, dlatego też nie możemy się dziwić, iż konstrukcje drewniane, a także i samo drewno stanowi w chwili obecnej doskonały materiał budowlany, który zastępuje tradycyjną cegłę. Jedną z zalet takiego domu jest szybki czas realizacji i to właśnie on w głównej mierze odpowiada za tak duże jego powodzenie na rynku.

Nowoczesne budownictwo, czyli wykorzystujemy drewno

Drewno jest tym rodzajem materiału budowlanego, który zarówno pod względem wyglądu, zastosowania, jak również jakości i parametrów stanowi jedno z najlepszych rozwiązań, jakie tylko może zaoferować nam rynek. Nowoczesne technologie dają nam możliwość tworzenia domów ekologicznych, energooszczędnych i co ważne szybkich w realizacji. Stawiamy na naturalny materiał, który jest niezwykle wytrzymały. Wykazuje szereg właściwości pozwalających nam w pełni wykorzystywać to właśnie rozwiązanie, spełniając przy tym swoje potrzeby, oczekiwania i wymagania. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy rozpocząć budowę domu w konstrukcji drewnianej, to jesteśmy przekonani o tym, że jak najbardziej tak. Idealny wybór, 100% pełnego zadowolenia i całkowitej satysfakcji.

Czym jest drewno klejone?

Drewno klejone nazywane jest inaczej klejonką. To materiał, który powstaje w wyniku warstwowego, równoległego do przebiegu włókien sklejenia odpowiednich, wysuszonych desek. W całym tym procesie elementem nadrzędnym jest odpowiednia wilgotność, maksymalnie do 12%. Deskami wykorzystywanymi w tym procesie jest między innymi drzewo iglaste – sosnowe, świerkowe, modrzewiowe. Nie może e nich być żadnych sęków, przebarwień, jak również i żywicy. Tylko bowiem od jakości desek zależy trwałość takiego rozwiązania i jego długowieczność.

Wyróżniamy dwa rodzaje drewna klejonego. Jednym z nich jest drewno klejone łączone, gdzie warstwy łączone są ze sobą za pomocą specjalnych mikrowczepów na całej ich długości. Drugim jest drewno klejone lite, w którym to nie ma zastosowanych zupełnie żadnych połączeń.

Dom szkieletowy budowa

Jak długo powstaje dom w konstrukcji drewnianej?

Nie ma przyjętego, jednego, określonego czasu realizacji zlecenia, gdyż wszystko uzależnione jest tak naprawdę od tego, jak duży to jest dom, jakie mamy wobec niego wymagania, jak bardzo pracochłonna jest cała konstrukcja. Wiadomo bowiem, iż inny jest czas stworzenia domu bo powierzchni 90 metrów kwadratowych, a zupełnie inny, gdy mamy do zrobienia 250 metrów kwadratowych. Inaczej też wygląda czas zrobienia prostego domu, a inaczej, gdy klient ma w planach niezwykle skomplikowaną budowę. Inny czas jest na realizację domu parterowego, a inny na dom z poddaszem.

W przypadku określenia czasu realizacji, wiele firm określa czas pracy od trzech do sześciu miesięcy, by móc w takim domu zamieszkać. Są inwestycje, gdzie można stworzyć dom w kilka tygodni, potem wystarczy go wyposażyć i zamieszkać. Są inwestycje, gdy tych tygodni potrzeba kilkanaście, a wtedy też uda nam się już stworzyć tam przestrzeń do zamieszkania.

Jeśli zależy nam na czasie, na pewno jednym z kluczowych elementów, jakie należy mieć na uwadze jest to, abyśmy wybrali firmę, która tego typu pracami się specjalizuje i która jest w stanie zagwarantować nam zarówno wysoką jakość usług, jak również i szybki czas realizacji wykonanego zadania. Wielu klientom zależy na czasie, bo kończy się remont wynajmu, bo trudno jest opłacić mieszkanie w jednym miejscu i kredyt na dom. Im szybciej wówczas tym lepiej, a więc na kwestię realizacji zlecenia należy zwrócić uwagę szczególną, ale nie zapominając przy tym przede wszystkim o jakości wykonanej pracy.

Dlaczego drewno klejone?

Można byłoby zadać sobie pytanie, dlaczego warto wykorzystać drewno klejone do tworzenia domów? Czy ono faktycznie tak doskonale sprawdza się, jako materiał budowlany? Tak! Jest to jak najbardziej trafny wybór, który jest w stanie spełnić potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Drewno klejone jest przede wszystkim lekkie, co sprawia, że zmniejszone zostają obciążenia fundamentów budynku, dzięki czemu możemy osadzić konstrukcję nawet tam, gdzie grunt nie jest zbyt stabilny. Jest również wytrzymałe, co sprawia, że można stosować je nawet do konstrukcji nośnych. Jest ono odporne na wilgoć, a także i na ogień. Ma dobre właściwości izolacyjne, jest łatwe w obróbce i szybkie w montażu. Co więcej, wygląda ono pięknie, a do tego jest trwałe i w pełni ekologiczne. Czy można więc chcieć czegoś więcej?

Podsumowanie – czyli dlaczego warto?

Jeśli zależy nam na ekologicznym rozwiązaniu, które będzie stosunkowo tanie, a do tego w pełni ekologiczne, mocne, wytrzymałe i co ważne – zapewni nam szybką realizację wykonanego zadania, to na pewno drewno klejone powinno być takim materiałem budowlanym, na jaki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jesteśmy przekonani o tym, że taka inwestycja, okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów