pl de gb

Dowody na to, że drewniane domy są eco friendly

Większość stawianych domów jest murowana. Wykorzystuje się w celu ich budowy między innymi cegłę, pustaki, jak również i betonowe bloki. Na szczęście, na przestrzeni ostatnich lat, coraz większym powodzeniem cieszą się domy drewniane. Dlaczego warto na nie stawiać? Co przemawia za ich budową? Czy faktycznie ich wybór to dobra inwestycja na całe życie?

Eco – friendly, a więc ekologia na pierwszym planie

Jednym z kluczowych elementów, jakie przemawiają za tym, aby budować domy drewniane, jest ich ekologiczny charakter. Dość w naszym środowisku rzeczy, które całkowicie psują nasze otoczenie. Budując domy z drewna, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać ich możliwości, stawiając na ekologiczne rozwiązanie. Zalet stosowania drewna jest naprawdę bardzo wiele. Ma on zdrowszy mikroklimat we wnętrzu, jest naturalnym termoizolatorem, zapewnia ciepło zimą i chłód latem. To wszystko sprawia, że coraz większa grupa klientów decyduje się wybrać właśnie te rozwiązania. Są one budowane w doskonałej technologii, są bezpieczne dla całej rodziny, są w pełni naturalne, a do tego wolne od emisji substancji szkodliwych. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

Domy ekologiczne to szybkość działania

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów przemawiających za tym, by stawiać na domy drewniane, jest szybkość działania. Nie musimy zwracać uwagi na porę roku, bowiem nie jest to od niczego zależne. Wystarczy zaledwie kilka dni, by cała konstrukcja domu mogła bez problemu powstać. Wszystko tworzone jest na hali produkcyjnej, skąd dalej przewożone jest na plac budowy, gdzie składane jest w jedną całość. Wystarczy ekipa fachowców, by można było niemal w kilka chwil zobaczyć efekt końcowy wykonanej pracy. 

Domy z drewna

Domy drewniane to zdrowa inwestycja

Z całą pewnością drewniane domy stanowią nie tylko piękno i oszczędność czasu oraz pieniędzy, ale zapewniają nam one pełnię zdrowia. W jaki sposób? W ich wnętrzu utrzymany jest odpowiedni mikroklimat, jak również i optymalna temperatura, co sprawia, że czujemy się tam zdecydowanie lepiej, śpi nam się bardziej komfortowo, nie mamy problemu z chorobami układu oddechowego. Domy drewniane chronią nas przed promieniowaniem telefonów komórkowych, przed chłodem zimowych dni i przed nadmiarem słońca. Wystarczy na nie postawić, by w szybkim czasie przekonać się, jak wiele one dają dobrego dla naszego zdrowia.

Domy drewniane – czy są solidne?

Z całą pewnością domy drewniane są niezwykle solidne i mocne. Mają one suche ściany, a do tego magazynują one ciepło i są stabilne wymiarowo. Nie musimy obawiać się, że ulegną one zniszczeniu czy zawaleniu, gdyż już na etapie produkcji wszystko jest w pełni przemyślane, tak, aby spełniało swoje zadania przez długie lata. Podstawą jest doskonały projekt, który dalej jest w pełni zrealizowany, a efekt końcowy stanowi najlepszy przykład tego, że z drewna może powstać naprawdę solidny i mocny dom – dom marzeń, jaki chce wielu.

Dlaczego domy drewniane są ekologiczne?

Podstawą jest oczywiście drewno, które jest surowcem odnawialnym, a więc stawiamy na najlepszy produkt, jaki tylko można wybrać. Nie ma tam żadnego kleju, nie ma substancji chemicznych, jak również i jakiejkolwiek impregnacji. Ściany są otwarte na dyfuzję. Projekt, który powstaje niemal w pełni jest tak przemyślany, by wszystko było w pełni wykorzystane.

Wybór odpowiedniej firmy

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest wybór firmy, która takie domy drewniane wykonuje. Nie każda jest sobie równa i nie każda jest w stanie zagwarantować nam taką samą jakość usług. Trzeba mieć świadomość tego, że nawet zastosowanie najwyższej jakości materiałów nic nie da, jeśli prac nie wykona firma, która się w tym właśnie specjalizuje. Co może nam więc zaoferować taka firma godna zaufania? Przede wszystkim pełną wydajność, a więc wysoką precyzję produkcji, szybki montaż instalacji i w pełni gotową nieruchomość do zamieszkania. Taka firma pozwala nam także otrzymać usługi, które zapewniają pełną ekonomiczność. Mamy krótki czas montażu, wysoką izolacyjność termiczną, trwały materiał, a nade wszystko i niskie koszta utrzymania, a więc to wszystko, na czym nam powinno zależeć.

Stworzenie domu jak z marzeń…

Każdy z nas marzy o tym, by posiadać dom niczym z bajki. Wyjątkową przestrzeń, która od początku do końca będzie taka jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.Dziś dla większości tym marzeniem jest dom z drewna. Dawniej coś niepowtarzalnego i jednocześnie małodostępnego, dziś wybieranego przez coraz większą grupę odbiorców. Ludzie stawiają na takie nieruchomości, bo pozwalają one oszczędzić czas i pieniądze, a to stanowi element nadrzędny. Jeśli do tego w parze idzie jakość, solidność, piękno, a nade wszystko eco friendly, to czyż można chcieć coś lepszego? Jesteśmy przekonani o tym, że inwestycja w drewniane budynki to najlepsze, na co dziś każdy z nas budujących własny, wymarzony dom może sobie pozwolić. 

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów