pl de gb

Całoroczne domy z drewna klejonego – ogólne koszty

Budowa domów klejonych na przestrzeni ostatnich lat zaczęła cieszyć się niezwykle dużą popularnością. Ludzie zaczęli stawiać na takie domy, bo okazały się być one trwałe, solidne, mocne, a do tego praktyczne, piękne i co najważniejsze – oszczędne. Ile więc może kosztować nas taki dom z drewna klejonego? Czy jest on tańszą inwestycją, niż ten murowany, a może jednak droższą?

Czym jest drewno klejone?

Drewno klejone to jeden z najczęściej wybieranych w ostatnim czasie produktów budowlanych, który z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Klejone warstwowo w technologii BBS, jest przyszłością w budownictwie dla każdego, gdyż jego wykorzystanie niesie za sobą ogrom zalet i dużych korzyści. Największym atutem elementów BBS jest przede wszystkim ich uniwersalizm. Można wykorzystywać je zarówno jako ściany zewnętrzne, wewnętrzne, działowe, a także i jako stropy. W każdym wydaniu sprawdzają się one znakomicie i stanowią najlepszy wybór, jakiego tylko można dokonać.

Samo drewno klejone składa się w 99,4% z drewna i w 0,6% z kleju, który jest zupełnie nieszkodliwy, zarówno dla ludzi, jak również i dla samego środowiska. Jako materiał budowlany, drewno takie pozwala wykorzystywać je w nowoczesnej technologii, która to zapewnia strukturalną, fizyczną i mechaniczną jego formę.

W jaki sposób powstają domy z drewna klejonego?

Wybierając domy z drewna klejonego, można przede wszystkim postawić na szybkość działania, która dla wielu osób odgrywa wartość nadrzędną. Wszystko tworzone jest w zakładzie produkcyjnym, gdzie przechodzi dokładną kontrolę jakości. Pełną precyzję, dokładność i szybkość działania jest w stanie zagwarantować nam tylko i wyłącznie nowoczesny park maszynowy, który w swojej pracy wykorzystuje laserowe rozwiązanie. Przygotowując elementy na hali, dalej przewozi się je na miejsce budowy i w bardzo szybkim czasie taki dom szkieletowy staje i spełnia swoje zadania. 

Dom z drewna

Dlaczego warto wybrać drewno klejone?

Jeśli chcemy postawić na dobry produkt, wiadomo iż szukamy w nim jak najwięcej korzyści. To bowiem stanowi dla nas element nadrzędny i na tym staramy się w pełni skupić. Drewno klejone posiada przede wszystkim bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej, jak również i akustycznej. Jest ono ognioodporne, niezwykle wytrzymałe konstrukcyjnie i w pełni ekologiczne. Dzięki odpowiedniemu mikroklimatowi, we wnętrzu utrzymana jest optymalna wilgotność, co zapewnia nam bezpieczeństwo, dobre samopoczucie, idealny sen. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

Ile musimy zapłacić za dom z drewna klejonego?

Tak naprawdę niezwykle trudno jest oszacować, ile wyniesie nasz dom wykonany z drewna klejonego, gdyż wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, jaką będzie miał on wielkość i jak bardzo zaawansowany będziemy chcieli uzyskać budynek. Przykładowo określa się, że za 1 metr kwadratowy budynku w stanie surowym zamkniętym, zapłacić trzeba około 1400 zł. Oczywiście każda firma ma inne ceny, każda ma też nam do zaoferowania zupełnie inną jakość. Trzeba więc porównać te ceny, sprawdzić, co i ile dana firma może nam zaoferować. Nie powinniśmy podejmować współpracy, nie mając 100% pewności, że stawiamy na kogoś, kto jest po prostu najlepszy. Jedno jest pewne, budowa samego domu z drewna klejonego okazuje się być dużo tańsza, niż budowa tradycyjnego domu z cegły. Co więcej, samo utrzymanie takiego domu to także bardzo duża oszczędność. Latem mamy tam zdecydowanie chłodniej, co sprawia, że nie musimy używać żadnych wentylatorów, jak również i klimatyzacji. Zimą z kolei jest tam zdecydowanie ciepłej, dzięki czemu nasze rachunki za ogrzewanie są zdecydowanie niższe. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Jeśli jesteśmy pewni, że taki właśnie dom chcemy, dobrze jest zlecić wycenę takiej nieruchomości, dzięki czemu od razu będziemy mieli jasną ocenę sytuacji, wiedząc, ile musimy wydać na dom marzeń, jaki pragniemy mieć.

Taniej, lepiej, mądrzej…

Zabierając się za budowę domu, rzeczą wiadomą jest fakt, iż każdy z nas szuka takiego rozwiązania, które dałoby nam jak największe oszczędności. Biorąc kredyt lub wydając oszczędności, bardzo często okazuje się, że na wykończenie całego domu nas po prostu nie stać. W przypadku domu z drewna klejonego, firma od razu wykona dla nas pełną wycenę, dlatego też będziemy wiedzieć, ile musimy się spodziewać, by taki dom powstał. Jedno jest pewne – w taki sposób można stworzyć dom zdecydowanie taniej, do tego dużo lepiej, bowiem mamy najlepszy surowiec, a jednocześnie i mądrzej, bo wybieramy to, co najlepsze i dla nas i dla naszego środowiska.

Dawniej domy drewniane budowane były w formie małych chatek mających charakter domków letniskowych. Od kilku jednak lat takie domy mają charakter całoroczny i cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością. Osoby, które się na nie decydują z pewnością są w stanie zyskać pełne zadowolenie i maksymalną satysfakcję dokonanego wyboru.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów