pl de gb

Budowa domów drewnianych – na co zwrócić uwagę?

Domy drewniane cieszą się niezwykle dużą popularnością. Stawiane są one bardzo szybko, kosztują mniej, zapewniają odpowiednią energooszczedność, są ekologiczne i do tego piękne. Czyż można chcieć czegoś więcej? Dziś wykorzystuje się do budowy domów, ale i nie tylko drewno klejone, dzięki czemu można otrzymać najwyższej jakości konstrukcję, stanowiącą doskonałą podstawę do wypełnienia jej najlepszej jakości materiałami. Na co więc zwrócić uwagę chcąc postawić dom z drewna klejonego? Czy domy w konstrukcji drewnianej to dobry wybór?

Prawdy a mity

Bez wątpienia w kwestii budowy domów w konstrukcji szkieletowej, wiele pojawia się informacji, które są totalnie ze sobą sprzeczne. To wszystko więc sprawia, że wielu ludzi zupełnie nie ma pojęcia, czy takie domy to dobry wybór, czy może nietrafiona inwestycja. Jeśli czegoś nie jesteśmy pewni, to tego nie wybieramy, stąd nadal jeszcze wielu ludzi wybiera tradycyjne rozwiązania, bo boją się tego co nowe i nie do końca znane. A niepotrzebnie! Dzięki przekazywanej wiedzy bardzo duży odsetek ludzi przekonuje się jednak, że wiele negatywnych informacji o drewnie klejonym jest po prostu wyssana z palca, a taka budowa to najlepszy wybór, na jaki tylko można postawić.

Utarło się przekonanie, że domy w konstrukcji drewnianej nie są trwałe, nie zapewniają odpowiedniego wyciszenia, a do tego są łatwopalne, gniją i skrzypią i bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Obawiajac się więc zawalenia i zniszczenia przez szkodniki, ludzie po prostu rezygnują z tego typu rozwiązań. My uspokajamy! Żadne z tych stwierdzeń absolutnie nie jest prawdziwe, chyba że zatrudnimy firmę, która nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia i nie jest ona w stanie zapewnić nam odpowiedniej jakości budowy. W tym przypadku, podobnie jak przy budowie domu murowanego, jeden błąd może wpłynąć na całą kondycję budynku. Jeśli jednak zatrudnimy firmę profesjonalną, wówczas ta z pewnością wykona dla nas usługi na najwyższym poziomie, a my będziemy w pełni zadowoleni z jakości wykonanych usług na długie lata. Domy z drewna klejonego to bardzo dobry wybór i na pewno jest on w stanie zagwarantować pełne zadowolenie nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

Blog

Wybór odpowiedniej ekipy

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, bardzo duże znaczenie ma ekipa budowlana i wykończeniowa, która takie domy w konstrukcji drewnianej stawia. Nie każda jest sobie równa i nie każda zagwarantuje nam to, na czym nam zależy. Podstawą jest na pewno materiał, jaki wykorzystuje do swojej pracy. Drewno drewnu nierówne, a wybór tego najlepszego, to najlepsze, w co tylko można zainwestować. Jeśli dana firma dysponuje najwyższej jakości materiałami, odpowiednio drewno przechowuje, a w przypadku drewna klejonego dba  o odpowiednią technologię jego tworzenia, to na pewno wykorzystując do tego swoją wiedzę i doświadczenie, jest ona w stanie poradzić sobie z każdego rodzaju budynkiem. Jeśli nie chcemy, by popełnione zostały błędy, nie ma tutaj miejsca na ekipy ,,Fachowców” przez duże F, bo jedna niewłaściwa decyzja może wpłynąć na dalsze losy naszego wymarzonego domu.

Dobry projekt

Zanim powstanie budynek, ekipa budowlana musi posiadać najpierw projekt, na bazie którego może dalej wykonać odpowiednie prace. To właśnie od projektu zależy, jak dany budynek będzie się prezentował i co najważniejsze, czy spełni on odpowiednio swoje zadania. Kluczowe znaczenie ma każdy, najmniejszy nawet szczegół. Osoba, która taki projekt tworzy, musi zadbać zarówno o doskonały wygląd danego domu, ale również i o jego praktyczne wykorzystanie. Odpowiednia lokalizacja pomieszczeń, zadbanie o kwestię wykończenia, stworzenie dobrego energooszczędnego rozwiązania. Ponadto, istotne znaczenie ma także stosowne rozmieszczenia konstrukcji z drewna klejonego, które pozwoli nam uzyskać trwały, solidny dom, a więc to, co stanowi dla nas wartość nadrzędną.

Blog

Odpowiednia izolacja

Przy budowie domu w konstrukcji drewnianej, następnym, bardzo ważnym elementem jest odpowiednia izolacja. Na zewnątrz należy zastosować warstwę wykończeniową. Może to być zarówno drewno, jak również tynk, czy na przykład cegła klinkierowa. Kolejną warstwą jest wiatroizolacja, następnie poszycie zewnętrzne, izolacja termiczna, paraizolacja i to, co widoczne jest od środka, a więc wewnętrzna warstwa wykończeniowa. W tworzeniu dobrej izolacji jest takie zastosowanie materiałów, by nie tworzyły one pustych przestrzeni lub w przypadku styropianu, by ten został odpowiednio zamocowany do ściany. Połączenie stolarki z tynkiem musi również być odpowiednio zabezpieczone, tak, aby te elementy wraz z obróbką blacharską zagwarantowały nam tą izolację na najwyższym poziomie.

Każde z tych elementów jest niezwykle ważne, tak samo jak ważny jest dobór okien i drzwi, wybór dachu, stworzenie odpowiedniego wykończenia. Na im więcej elementów zwrócimy uwagę, tym z całą pewnością lepszy będzie finalny efekt. Podstawą jest na pewno bardzo dobry materiał, odpowiednio ekipa fachowców i profesjonalne podejście do tematu budowy. Jeśli to wszystko jest, wówczas na pewno dom marzeń będzie takim, jakiego pod każdym względem byśmy chcieli.

Copyrights © 2024 Konsbud budowa domów